среда, 30 ноября 2016 г.

Семінар-практикум з планування роботи бібліотек Мелітопольської РайЦБС на 2017 рік

30 листопада в бібліотеці пройшов семінар-практикум "Особливості планування роботи бібліотек системи на 2017 рік"
Відкрила семінар директор Мелітопольської РайЦБС Даниліна О.С., яка звернула увагу на те, як змінилися бібліотеки у теперішній час. На семінарі обговорили подальшу роботу і співпрацю, річну звітність. Консультації з планування надали методист Іщенко Н.І., заступник директора по роботі з дітьми Толстеньова О.Є., бібліограф Бондаренко Г.Ю., бібліотекар Інтернет-центру Ламаш Н.О.





четверг, 24 ноября 2016 г.

Вечір-зустріч поколінь "Зростаймо патріотами" - заключний захід Проекту "З Україною у серці"

Так сталося, що ми живемо не в найкращий час, про те час не вибирають, в ньому живуть. Тема патріотизму є найважливішою на сьогоднішній час. Це стало поштовхом для написання Проекту "З Україною у серці" в рамках ініціативи науково-методичного центру освіти дорослих Мелітопольського державного педагогічного університету  "Співпраця бібліотек та музеїв Мелітопольщини як ресурс розвитку освіти дорослих". В основі Проекту стояла ідея створення при бібліотеці національно-патріотичного центру, налагодження взаємозв'язку з військовими, воїнами АТО, популяризувати нові форми роботи та залучити нових користувачів, шляхом проведення спільних заходів.
            Так 24 листопада 2016 року в Мелітопольській центральній районній бібліотеці пройшов заключний захід Проекту вечір-зустріч поколінь "Зростаймо патріотами".
            На заході були присутні: представники аварійно-рятувальної частини, учасники бойових дій Ламаш Олександр, Сахно Павло, Морозов Денис, Кузьменко Сергій, представник 56 мотопіхотної бригади Майбород Олег, учні та вчителі Мирненської ЗОШ, вихованці Мирненського обласного центру соціально- психологічної реабілітації дітей, ветерани та мешканці селища Мирне.
            На знак вдячності за відвагу та героїзм військовим були вручені солодкі подарукки та листівки - обереги, які були виготовлені юними патріотами - учнями Мирненської ЗОШ на попередніх майстер-класах "Печиво для солдата" та "Оберіг на згадку", які пройшли раніше в рамках Проекту.Вражені військовослужбовці таким проявом патріотизму підростаючого покоління висловили свою подяку та захоплення від зробленої роботи за час реалізації  Проекту.
            Також присутні насолоджувались авторськими піснями "Заспіваймо, мамо!", "Від Таврійських степів до Карпат" у виконанні Суховій Л. та власноруч написаним віршем "За сином плаче мати" учениці 9 класу Мирненської ЗОШ Шилко Віолети.
            Фінальним акордом був вокально-хореографічний виступ від старшої хореографічної групи та вокалістки Князєвої Дар'ї Мирненського будинку культури "Як у нас на Україні".

            Наприкінці заходу всі учасники залучилися до Акції "Повертайся живим", залишивши теплі та щирі побажання на державному прапорі, який разом з виготовленим печивом та листівками-оберегами було надіслано на передову бійцям 37 мотопіхотного батальйону 56 мотопіхотної бригади.












вторник, 22 ноября 2016 г.

Оберіг на згадку для воїнів АТО. Майстер-клас з виготовлення листівок-побажань в рамках проекту "З Україною у серці"

Сьогодні, 22 листопада, в Мелітопольській центральній районній бібліотеці в рамках Проекту "З Україною у серці" реалізувався другий майстер-клас "Оберіг на згадку" з виготовлення листівок-побажань для воїнів АТО.
         Всі діти прагнуть миру, та не лише прагнуть, а й намагаються довести це своїми вчинками, добрими справами. Як приємно дітям знати, що вони хоча б чимось можуть допомогти учасникам АТО. 
   Тому й намагаються кожної вільної хвилини творити щось корисне, потрібне.А якщо цю потребу поєднати із навчанням то й користі більше. 

         У майстер-класі прийняв участь учнівський історичний гурток "Пошук" Мирненської ЗШ під керівництвом Буторіної Л.І. Допомогали творити  цікаві поробки представники мобільної групи центру сімейного та дитячого розвитку.  Під час заходу діти навчалися власноруч створювати своєрідні листівки-обереги, щоб передати українським солдатам та висловлювали прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, квітам, зростати здоровими і щасливими.
   Такі дитячі теплі і щирі слова зігріють душу і зміцніють бойовий дух бійцям 37 окремого мотопіхотного батальйону 56 окремої мотопіхотної бригади.










четверг, 17 ноября 2016 г.

"Печиво для солдата" - майстер-клас з виготовлення печива для бійців АТО (в рамках проекту "З Україною в серці")

17 листопада 2016 р. при Мелітопольькій центральній районній бібліотеці пройшов перший захід  Проекту "З Україною у серці" який був розроблений в рамках програми "Співпраця бібліотек та музеїв Мелітопольщини як ресурс освіти дорослих"

         «Нехай в Україні буде мир!», «Допоможемо бійцям!», «Повертайтесь додому живими!» — ці та інші лозунги чуємо щодня на роботі, на вулиці, у соцмережах. Люди збирають кошти, відправляють ліки, речі й листи в зону АТО, з радістю зустрічають своїх героїв, котрі повернулися зі Сходу. Напружена ситуація в нашій країні вимагає рішучих дій від дорослих, та не залишати байдужими дитячі серця. Учнівський колектив Мирненської школи та небайдужі мешканці смт. Мирне прийняли активну участь у майстер-класі з виготовлення печива  "Печиво для солдата".З великим натхненням, задоволенням учасники випекали печиво та прикрашали його елементами української символіки. Протягом заходу учасниками було вироблено 5 кілограмів  смачної здоби. Найближчим часом солодощі будуть передані бійцям 37 окремого мотопіхотного батальйону 56 окремої мотопіхотної бригади в зону АТО. 
Залучившись до практичної діяльності учасники реально та практично реалізували свій патріотичний потенціал, змінюючи на ліпше стан справ малої та великої Батьківщини.









пятница, 11 ноября 2016 г.

Веселкова наша мова

Щорічно, 9 листопада, у день вшанування пам'яті Нестора Літописця наша країна відзначає День української писемності та мови.
Це свято нагадує кожному з нас про те, що найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це мова...
11 листопада для вихованців старшої групи "Зірочки" ДНЗ "Джерельце" (вихователь Леонтьєва Ю.М.) відбулося свято рідної мови "Веселкова наша мова". Протягом заходу дошкільнята зрозуміли яка красива, милозвучна та різнобарвна українська мова. Дітлахи  виявилися справжніми шанувальниками української мови. Вони приймали активну участь у заході: відгадували загадки, розповідали вірші, а також ознайомилися з книжками сучасних українських дитячих письменників: Зірка Мензатюк, Н. Поклад, О. Надутенко, Л. Шостак, І. Андрусяк, І. Січовик, які були представлені на книжковій виставці "Пізнай світ з книгою".








четверг, 10 ноября 2016 г.

Таємничий світ флори та фауни

10 листопада відбулося чергове засідання клубу за інтересами "Чомусики". Бібліотекарі завітали до учнів 2-А класу Мирненської ЗШ (класовод Бочарнікова Г.В.)
Для маленьких читачів була проведена пізнавальна година "Таємничий світ флори та фауни". Юні "чомусики" поповнили свої знання про дивовижний та різноманітний світ флори та фауни. Цікавою дітям стали розповіді про одну з найбільших у світі трав'янистих рослин - БАБАН та про найбільшу черепаху світу. Діти з задоволенням переглянули відеоролики - "Цветение бананов", "Зеленая морская черепаха".
Наприкінці зустрічі діти ознайомилися з яскравими цікавими енциклопедіями - справжніми знахідками для маленьких читачів:
"Життя лісу"
 "Тварини рекордсмени"
"Секрети моря"
"Світ дивосвіт України"
"Таємниці природи"
"Чудеса живого світу"






среда, 2 ноября 2016 г.

10 будівель, натхненних книгами

El Castell, натхненний книгою Франца Кафки «Замок» («The Castle»)


Цей житловий будинок, збудований у 1968 році архітектором Рікардо Бофіль (Ricardo Bofill) у Барселоні, є частиною данини Францу Кафці – з усіма суворими кубами і плутанинами, вплив є доволі видимим. Навіть сама назва будівлі, « El Castell», є каталонським для одного з романів Кафки, «The Castle».

Hotel Tres Sants, натхненний романом «Невидимі міста» Італо Кальвіно


 На Іспанському острові Менорка розташувався маленький готель, збудований місцевим архітектором Фернандо Понс Відалем (Fernando Pons Vidal) та італійським дизайнером Чіара Фабіані (Chiara Fabiani).
Побудила їх на це cерія розповідей про вигадані міста, відкриті Марко Поло. Дизайн кожної з 8 гостьових кімнат відображає інше місто, найчастіше дуже буквально.

Будинок у винограднику Марти, натхненний Мобі Діком


 Мартин будинок у винограднику, збудований архітектором Стівеном Холлом (Steven Holl) – результат його натхнення дуже специфічною особливою сценою з Мобі Діку: «Мелвілл описує плем’я індіанців, які зробили певний тип житла на острові. Знайшовши викинутий на берег скелет кита, вони перетягли його на сушу, і стягли з нього шкіру, таким чином перетворюючи його на будинок. Нахтненний такою практикою, будинок являє собою пконструкцію вивернутого назовні кулеподібного каркасу, який зведений над ландшафтом. Дерев’яні «кістки» каркасу оточують веранду, на якій відкривається вид на океан».

Замок Ліхтенштейн, натхненний романом Вільгема Гауффа «Ліхтенштейн»


 Хоча й (не дивлячись  на те, що це) схоже, ніби це могло бути результатом натхнення будь-якою фантастичною розповідю по славу в середні віка, цей замок насправді зведений на честь конкретної історії. У 1840 році урахського Герцога Вільгема надихнув потім популярний роман Вільгема Гауффа «Ліхтенштейн» – романтичний та патріотичний погляд на Німецьке лицарство (німецьких лицарів). Тож герцог дав доручення звести замок на відомих за чутками руїнах стародавньої фортеці лицарів Ліхтенштейну. Сам замок, – скоріш прекрасний, ніж нео-готичний виріб, – був створений архітектором Карлом Олександром Гейделофом (Carl Alexander Heideloff).

Вілла Піт (Кролячий дім), натхненний «Алісою в країні чудес» Льюїса Керрола.


 Мінімалістичний будинок в нідерландському місті Лелістад спроектований Амстердамською Studio Klink. І це не зовсім те, що Ви спершу очікуєте, уявляючи будівлю, засновану на пригодницькій та багатокольоровій класиці Керолла. Проте концепція, згідно архітекторам, набагато церебральніша. Вони пояснюють: «Вілла Піт була спроектована як послідовність контрастного просторового досвіду. Ці контрасти створюють відчуття проникнення в нові світи за низкою кролячих нір». Що ж, це й справді спросліджується, – і жоден білий кролик не принесе Вам шкоди.

Уолден, натхненний твором Генрі Девіда Торо «Уолден, або Життя в лісі»


 Спроектував цю унікальну портативну садову будівлю Нільс Хольгер Мурманн, який надихнувся простотою життя і впевненістю в собі Торо, та «запросив пожити на відкритому повітрі». Як говориться на сайті Мурманна, «Власник саду може зберігати в цій «дерев’яній коробці» незвичного розміру різні інструменти, такі як лопата, граблі або тачка. Поволі відвідувачі повинні вирішити зайняти місце за столом у каюті, або піднятися по сходах на верхній рівень. Там можна насолодитися видом, або витягнутися та вигадувати форми хмар, або рахувати зорі під задвижним люком. Вогнище хитається в котлі, і прямо за ним є необхіндне місце для дров». Як на нас, звучить добре.