среда, 20 декабря 2017 г.

Година дитячої творчості «Ялинкові прикраси»

Дорослі і особливо дітлахи люблять Новий рік та святкову ялинку, люблять казковий звичай – прикрашати зелену красуню кольоровими іграшками, кульками та дощиком, бо вона несе за собою святковий настрій. Ця всесвітня традиція прикрашання ялинки має багату історію, без неї навряд чи можна уявити святкування головних зимових свят.
З цієї нагоди,20 грудня 2017 року,  відбулося чергове засідання клубу за інтересами «Чомусики». Цього разу  учні 3-А класу Мирненської ЗШ (класовод Бачарнікова Г.В.) стали учасниками години дитячої творчості «Ялинкові прикраси». В ході заходу діти дізналися багато цікавих фактів про новорічну ялинку та почули цікаві поради, як її прикрасити в цьому році. Також цікавим було для дітей почути звідки виникла ідея прикрашання ялинки. Хто повісив першу іграшку і запалив святкові вогні?





На останок для малечі був проведений майстер-клас, з виготовлення вітальної листівки. Діти були дуже задоволені і дали їй назву «Вітальний сніговик»




понедельник, 18 декабря 2017 г.

19 грудня - День святого Миколая

Святий Миколай - чудотворець, доброчинець, чарівник. У ніч на 19 грудня, у день його пам'яті, прийнято дарувати солодкі дарунки дітям, вітати з зимою, надихати на добрі вчинки. Напередодні цього чарівного свята на дитячому абонементі Мелітопольської центральної районної бібліотеки організована тематична виставка "Скоро, скоро в рідний край завітає Миколай"


 Миколай жив у місті Патарі в Малій Азії. Народився у 280 році в родині багатих та благочестивих батьків Феофана та Нонни. Дядько Миколая був єпископом патарським. Хлопець ріс у добрі та любові, але його глибоко засмучувала навколишня бідність і убогість горожан. Він як міг допомагав бідним родинам, дітям-сиротам. Щоб не принижувати людей милостинею, він по ночах розносив їжу, одяг, ласощі і клав на порозі убогих осель. З часом люди довідалися про доброчинця і уже відкрито йшли до нього із своїми бідами та проблемами.
 Ще замолоду для сиріт він став батьком, для бідних - милостивим подателем, у біді - помічником, у горі - втішителем. Миколай залишив світське життя і віддався службі Господові. Продав після смерті батьків усе добро, роздав убогим та бідним, а сам вирушив прочанином у Палестину. Повернувшись, став священиком у місті Міри, а згодом - єпископом. Під час гонінь християнської віри його кинули до в'язниці, а за правління Костянтина Великого звільнили. На старості літ отець Миколай прийняв чернецтво.

Святий Миколай - образ, що асоціюється з високими людськими моральними цінностями, глибокою вірою у Бога та у праведність існування на землі.

Жива бібліотека «Моя громада – мій добробут»

В рамках проекту ПУЛЬС в Мелітопольській центральній районній бібліотеці говорили про те, які позитивні зміни  чекати громадам в результаті децентралізації.
15 грудня у бібліотеці мешканці смт. Мирне та навколишніх сіл, представники органів місцевого самоврядування району та громадські активісти, працівники місцевих підприємств та організацій, співробітники районних бібліотек. зібралися на зустріч в форматі живої бібліотеки «Моя громада – мій добробут».
«Жива бібліотека» була влаштована і працювала зовсім як справжня. Тільки наповнювали  її не паперові книги, а живі люди, і читання проходило як діалог особистостей.
Різнобічних запитань до книг було надзвичайно багато, що засвідчує актуальність теми.
Запрошений експерт по децентралізації в районі Здориченко А.В. – головний архітектор району, відповів на всі запитання учасників «Живої бібліотеки» та розповів про процес створення та розвиток ОТГ в Мелітопольському районі.


Голова Семенівської сільської ради Єрмоленко А.В. поділився з присутніми своїми враженнями від поїздки до Польщі, він розповів про досвід реформ наших сусідів у галузі медицини, освіти, культури, організації виробництва. Підкреслив небайдужість населення до змін у громаді, активність та ініціативність.


Тетяна Однорог, координатор проектів та тренер Громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» розповіла про застосування інструментів демократії участі, про роль громадськості у прийнятті рішень на місцевому рівні та про можливості впливу громадян на прийняття рішень з питань, що стосуються громади.


Захід проводився в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів  IREX/Україна   за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). #USAID #PULSE #IREX #АМУ #ПУЛЬС.

В Мелітопольському районі проект реалізовувався протягом 2,5 місяців Мелітопольської центральної районною бібліотекою в партнерстві з Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються»


среда, 13 декабря 2017 г.

Сьогодні, 13 грудня, в Мелітопольській центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання клубу ветеранів «Надія», а саме вечір-елегія «Видатні жінки України».
Захід пройшов у домашній теплій атмосфері, мабуть, тому що співпав з християнським святом Андрія Первозванного. Гості з великим задоволенням прослухали підготовлені розповіді про багатьох славетних українських жінок. Але найцікавішими для присутніх були розповіді про життєвий і творчий шлях маловідомої української художниці Марії Башкирцевої та відомої української письменниці Марко Вовчок. З цих розповідей  стали відомі ще досі незнані факти з життя цих двох українок. А чашка духмяного чаю та спокійна атмосфера спонукали до невимушеного душевного спілкування.



 




вторник, 12 декабря 2017 г.

Малятам про права дитини

Одним із основних завдань бібліотеки є популяризація правових знань серед різних читацьких груп дітей. Бібліотеки намагаються допомогти сучасним школярам оволодіти основами правової культури, розширити свої знання про обов’язки та права дитини.
Знайомство дітей з їхніми правами відбулося на театралізованому святі до Дня прав людини «Кожна дитина має свої права», яке відбулося в Мелітопольській центральній районній бібліотеці 12 грудня для учнів 1-х класів Мирненської ЗОШ (класоводи Федорець Н.С. та Мадонова Н.В.)

Разом із казковими героями, а саме Лисичкою-Сестричкою, Котиком-Братиком, Зайчиком-Побігайчиком, Півником та Червоною Шапочкою всі присутні відправилися у казкове місто прав дитини. 



Рухаючись туди, малята відповідали на запитання казкової вікторини, приходили на допомогу лісовим тваринам, перетворюючи страшний ліс на сонячний та щасливий. 




А на «галявині прав дитини» сумне дерево було прикрашено зеленими листочками з написаними на них правами. Малечі так було цікаво подорожувати, що вони навіть не помітили, як дісталися кінцевої зупинки. 




А наприкінці всі бажаючі робили світлини з казковими героями на згадку.

 




пятница, 8 декабря 2017 г.

Бібліоафіша

Завітайте до нас на захід!

На цьому тижні відбудеться:

12.12   Мандрівка океаном прав  «Кожна дитина має свої права»  (театралізоване свято до Дня прав людини)

1300

13.12  Засідання клубу «Надія» Вечір-елегія  «Видатні жінки України»  

1100

15.12  Жива бібліотека «Моя громада – мій добробут»  (в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС))

                                                                                                                                          1330

Ми раді вас бачити!

До Дня Збройних Сил України

День збройних сил України є щорічним національним святом, яке відзначається з 1993 року.
6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла закон «Про Збройні Сили України». Саме ця подія і стала підставою для офіційного встановлення свята .
Протягом цих років Збройні Сили України пройшли непростий шлях становлення і сьогодні є гарантом забезпечення захисту суверенітету, територіальної цілісності й недоторканості нашої держави.
З нагоди цього свята у Мелітопольській центральній районній бібліотеці для юних користувачів була проведена слайд-розповідь «Відважний вкраїнський воїне, нащадок славних віків».
Переглянувши слайди діти дізналися про структуру Збройних Сил України, які є види збройних сил. Дізналися про сили спеціальних операцій України (ССО), коли вони були утворені, та які важливі та таємні операції здійснюють.
Також отримали коротку інформацію про Кіровоградський полк, який за підсумками 2013 року став найкращою військовою частиною ЗСУ. Це одна з найбільш боєздатних частин сучасної української армії, бійці якої були майже у всіх гарячих точках АТО.



Наприкінці заходу читачі ознайомилися з книжковою виставкою-репортажем «Героїв стежина від батька до сина»




пятница, 1 декабря 2017 г.

1грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

В цей день Мелітопольська центральна районна біблітека пропонує своїм читачам виставку-попередження "Життя на кінці вістря"
Попереджений - значить захищений!