пятница, 31 марта 2017 г.

До дня народження Корнія Чуковського

31 березня 2017 року 135 років від дня народження дитячого письменника Корнія Чуковського.

Вже не одне покоління виросло на його казках. Адже ці казки завжди дарували та й дарують читачам радість, сміх та хороший настрій.

До цієї дати в Мелітопольській центральній районній бібліотеці для юних читачів було проведено огляд-бесіду «Світ казок Чуковського». Під час заходу присутні дізналися про дитячі роки письменника, його схильність до читання, яка потім привела до письменницького таланту.







четверг, 30 марта 2017 г.

Всеукраїнський конкурс молодіжної творчості «Наша спадщина» (у рамках Всеукраїнського патріотичного культурно-освітнього проекту «Всесвітня спадщина в руках молоді»)

З 1 лютого по 30 березня 2017 року у Мелітопольській центральній районній бібліотеці пройшов Всеукраїнський конкурс «Наша спадщина».
Ініціаторами та організаторами Конкурсу є: Міжнародний фонд культурного співробітництва та Державна бібліотека України для юнацтва.
У Конкурсі взяла участь молодь від 14 до 30 років. Конкурсанти змагалися у таких номінаціях: «Рукотворні скарби» (вироби народного промислу) та «Полотно життя» (вишивка).

Найкращі роботи були відправлені до м. Запоріжжя в обласну бібліотеку для юнацтва.







пятница, 24 марта 2017 г.

Конкурс «Найкращий читач Мелітопольського району – 2017»


24 березня в рамках Всеукраїнського Тижня дитячих читань у Мелітопольській центральній районній бібліотеці відбувся ІІ районний тур найулюбленішого Всеукраїнського Конкурсу усіх книгоманів «Найкращий читач України – 2017». Цього року Конкурс проводиться у форматі обласного читацького марафону «Книжковий всесвіт дитинства» під девізом «Хай читання буде в радість». Мелітопольська центральна районна бібліотека зібрала всіх, хто любить читати, хоче перемогти і мріє. ІІ тур Конкурсу «Найкращий читач Мелітопольського району – 2017» пройшов під гаслом «Зірковий час читача». За престижний титул змагалися найактивніші та найзавзятіші читачі – учні 6-7 класів серед бібліотек Мелітопольського району, тому готуючись до участі в конкурсі учні поставились з великою відповідальністю. В заході прийняли участь 18 учасників, які стали переможцями попереднього І туру змагання. Для всіх присутніх була проведена екскурсія «На гостини в Книжчин дім». Адже деякі діти потрапили до нашої бібліотеки вперше.
Розпочався Конкурс театралізованим дійством. Разом з казковими героями Марійкою Нечітайкіною, Катрусею Лоботрясовою та Бібліогномусом.
Всі учасники творчо підійшли до реклами улюбленої книги, адже представляли різножанрову літературу: українську, світову, класичні та сучасні твори, фентезі та пригоди. Крім того, хтось театралізовано представляв свою улюблену книгу, а хтось підготував мультимедійну презентацію. Виступи були креативними, артистичними, оригінальними та цікавими.
Журі конкурсу оцінило виступи всіх конкурсантів. Переможцями Конкурсу «Найкращий читач Мелітопольського району – 2017» стали:
І місце Барвинська Ольга (6 клас) Терпіннівська б/ф № 8 та Гавриленко Руслан (7 клас) Данилоіванівська б/ф № 5
ІІ місце Луговська Софія (6 клас) Мелітопольська центральна районна бібліотека та Кружилова Валерія (7 клас) Спаська б/ф № 18
ІІІ місце Ющигіна Яна (6 клас) Новопилипівська б/ф № 13 та Кірса Дарина (7 клас)Терпіннівська б/ф № 8

Всі учасники Конкурсу отримали грамоти, подяки та подарунки. Переможці візьмуть участь у ІІІ обласному турі читацького марафону «Книжковий всесвіт дитинства», який відбудеться в обласній бібліотеці для дітей «Юний читач». Бажаємо їм успіху!




















четверг, 23 марта 2017 г.

День з Інтернетом. Книгомультимандри «Мультяшна країна»

Продовжуючи Тиждень дитячих читань, 23 березня у Мелітопольській центральній районній бібліотеці для відвідувачів молодшого шкільного віку була проведена інтернет-вікторина «Із книжки в мультик». Герої мультфільмів запросили юних читачів у дивовижну країну «Мульти-Пульти», в якій вони повинні були відгадати героїв книжок, які ожили на екрані. Переглядаючи мультфільми діти згадали улюблені пісні із країни «Мульти-Пульти». Цікавою для них стала вікторина «Кадр+Сторінка».
На завершенні заходу діти з цікавістю гортали сторінки вже знайомих їм екранізованих казок: М. Носова «Пригоди Незнайки та його друзів», М. Зальтен «Бембі», А. Мілн «Вінні-Пух та всі-всі-всі» та інші. Діти зачитували уривки з цих казок, пригадували найсмішніші моменти.








среда, 22 марта 2017 г.

Свято казки «Мандруємо казковими стежками» (в рамках Тижня дитячих читань)


Маленькі майбутні читачі, а саме вихованці Мирненського ДНЗ «Джерельце» (старша група «Зірочки» вихователь Леонтьєва Ю.М. та Петрова О.М.) завітали до Мелітопольської центральної районної бібліотеки на театралізоване свято казки «Мандруємо казковими стежками». Потрапивши в «книжкове царство», маленькі дошкільнята здійснили захоплюючу мандрівку у казку. Зустрілися з казковими героями Бабою, Дідом, Котом Хитруном. Щоб допомогти зачаклованому Коту стати хлопчиком розгадали казкову вікторину.
Уважно та з задоволеннями прослухали голосне читання книжки Ульріха Маске «Зайченя Стриб шукає друзів» та ознайомилися з книжками представленими на виставці «Відчиняє двері казка». 







вторник, 21 марта 2017 г.

Творча зустріч з Сергієм Івановичем Авдєєнко (в рамках Тижня дитячих читань)

 21 березня у Мелітопольській центральній районній бібліотеці в рамках Тижня дитячих читань відбулася творча зустріч з Сергієм Івановичем Авдєєнко – Мелітопольським прозаїком, публіцистом, автором багатьох історико-документальних та художніх творів.
Користувачам бібліотеки він добре знайомий як автор книг: «Звонки», «Последний бой сталинского сокола», «Момент истины», «Память», «Хрупкое счастье», «Любкин клад», «С крестом на море и на суше», «Тысяча и одна смерть» та ін.
На захід завітали учні старших класів Мирненської ЗОШ. Під час зустрічі панувала щира і невимушена атмосфера. У юних читачів, які знайомились з творчістю письменника виникло до нього багато запитань. Зокрема дітей цікавило - Як письменник вибирає назви до своїх книг та імена героїв? Звідки він бере сюжети для своїх творів? Хто або що надихає його на написання творів?
Письменник давав відповіді на ці та багато інших запитань, ділився спогадами, думками, а ще бажав юним читачам побільше читати.





вторник, 14 марта 2017 г.

Година спілкування «Хоробрі серця»

Верховна Рада України встановила 14 березня – День Українського добровольця. Це день вшанування тих, хто почали масові акції протесту в листопаді 2013 та лютому 2014 років, а потім навесні 2014 року у складі сформованих батальйонів пішли захищати східні кордони Батьківщини. С початку бойових дій біля 60 тис. добровольців за власним бажанням вступили до незалежних батальйонів: 24-й батальйон «Айдар», батальйон національної гвардії, батальйон правозахисників «КОРД», батальйон «Правого сектора» (захищали Донецький аеропорт), батальйон медиків «Госпитальєри» (керувала батальйоном Яна Зенкевич, їй 20 років), батальйон «Кривбас», батальйон «Київська Русь», «Днепр», «Фенікс» та інші. Багато добровольців загинули в Іловайському котлі. Про все це сьогодні в центральній районній бібліотеці розповіли своїм читачам – учням 7-х класів Мирненської ЗОШ, бібліотекарі під час проведення години спілкування «Хоробрі серця».
На заході була присутня Людмила Шведюк, яка очолює волонтерську групу «Небайдужі». Вона розповіла про роботу волонтерів та про їх неоціненний внесок в боротьбу за незалежність нашої України. Діти передали підбірку книжок для бійців АТО.
Сьогодні події в Україні не дають спати кожному свідомому українцю. Сьогодні, як ніколи, потрібна наша допомога державі словом підтримки, невеликим сувеніром, продуктами харчування, дитячою молитвою за захисника.
Захід який проходив сьогодні, це продовження проекту «З Україною в серці». Проект розпочався у 2016 році створенням при бібліотеці національно-патріотичного центру. Реалізувавши цей проект, бібліотека стала осередком налагодження партнерських відносин між різними категоріями громади, заохотила користувачів до участі у масових заходах патріотичного спрямування, популяризувала нові форми роботи, спрямовані на виховання гордості за свою країну, свій народ, шанобливе ставлення до військових, учасників АТО, зміцнення почуття патріотизму.

На заході до уваги дітей була представлена книжкова виставка та зроблено огляд літератури «Я – син своєї землі». Крім художніх та документальних книг про зону АТО, читачі в електронному варіанті ознайомилися з новою книгою «Добробати». Це історія становлення добровольчих батальйонів в Україні, що зберегли територіальну цілісність та у важкий для країни момент стали на захист східних кордонів, це історія подвигу батальйонів, що врятували країну.









понедельник, 13 марта 2017 г.

Шевченківський тиждень в бібліотеці

Тарас Шевченко - символ чесності та правди. Тарас Шевченко - наша мудрість та наша душа. Його творчість - це заповіт для всіх у справі збереження рідної мови. Твори великого Кобзаря зігріти гарячою любов'ю до Батьківщини, пройняті священною ненавестю до гнобителів українського народу.
9 березня 2017 року минуло 203 роки від дня народження українського генія і пророка Тараса Григоровича Шевченка. У рамках святкування цієї дати в Мелітопольській центральній районній бібліотеці було проведено: літературну вікторину "Віхи біографії Великого Кобзаря", бесіду-розповідь "Я йшов дорогою прямою", голосні читання "Читаймо Тараса Шевченка". Доповнювала заходи оформлена книжкова виставка "У кожній думі Кобзаря живе могутня Україна", переглянувши яку юні читачі мали змогу ознайомитися з творами Т. Шевченка, книгами про його життя та творчість. Ці заходи показали, що пророчі слова Великого Кобзаря і сьогодні звучать закликаючи українців любити свій край, свою рідну Батьківщину.