четверг, 23 февраля 2017 г.

«Прийшла Масляна до нас» (засідання клубу «Надія»)

«Прийшла Масляна до нас» - під такою назвою 23 лютого пройшло чергове засідання клубу ветеранів «Надія». Всі гості прийшли до бібліотеки з блинами, вергунами та пиріжками.
Бібліотекарі підготували для присутніх корисну інформацію з історії цього народного свята – Масляного тижня та святкування його сьогодні.
У другій частині для ветеранів було проведено літературну композицію, присвячену 200-річчю від дня народження Миколи Костомарова «Кохання, що тривало долю». Присутні прослухали чутливу історію кохання Миколи Костомарова та Аліни Крагельської, затаївши подих. Цікавим для них було те, як, майже, після 25-ти річної розлуки ці закохані не втратили це почуття.
А потім святкували Масляну піснями, блинами з чаєм та цукерками.




вторник, 21 февраля 2017 г.

Міжнародний день рідної мови

21 лютого всі народи світу відзначають День рідної мови. Святкуймо його і ми, українці. До цієї дати у Мелітопольській центральній районній бібліотеці  було проведено День рідної мови, а саме:
-  Оформлена книжкова виставка «Там, де живе рідна мова живе український народ»;
           -  Мовна гра «Рідна мова – то великий дар, тож шануй його, люби й оберігай», яка була проведена для старшої групи «Зірочки» ДНЗ «Джерельце» (вихователі Леонтьєва Ю.М., Петрова О.М.). Бібліотекар та персонаж українських народних казок – казковий Лис розповіли маленьким дошкільнятам про нашу співучу рідну українську мову. А діти із задоволенням декламували вірші, вирушивши в подорож по казковій країні, де живуть герої українських казок, відповідали на запитання казкової вікторини. Також переглянули відеоролик «Мамина колискова пісня».На завершенні мовної гри юних майбутніх читачів бібліотекарі ознайомили з яскравими дитячими книгами сучасних українських авторів: Марія Чумарна «Читайко-Відгадайко», Сашко Дерманський «Бигимоти не медведі», Юрій Винничук та Юлія Пилипчатіна «Чеберяйчики Гопля і Піпля», Юрій Винничук «Балакуче яблуко та інші історії».
В рамках Дня рідної мови для читачів середнього шкільного віку також була проведена хвилина корисної інформації «Плекаймо українську мову».











Дебальцевський виклик

Є події, значення яких не тьмяніє від невблаганного плину часу і які не стираються з пам'яті людей. Навпаки, тимчасовий розрив із зростаючою силою підкреслює їх велич і визначальну роль в історії.
20 лютого річниця Дебальцевського «котла», яка ввійшла в сучасну історію України  трагічними подіями. Саме цій даті в Мелітопольській центральній районній бібліотеці було проведено годину історичної правди «Дебальцевський виклик», учасниками якої став учнівський колектив учнів 9-го і 10-го класів Мирненської ЗОШ. В ході заходу учні дізналися як українські війська утримували Дебальцевський плацдарм і тим самим зірвали плани на масштабний наступ бойовиків; за тяжкі бої державними нагородами України було нагороджено 379 військовослужбовців з них 136 посмертно. Також старшокласники мали змогу ознайомитися з тематичною полицею «Дебальцевський виступ».
Захід викликав у юнаків почуття захоплення і гордості подвигами здійсненими  військовими у звільненні Дебальцевського «котла», допоміг сформувати уявлення учнів про патріотизм, громадянський обов’язок, мужність та героїзм.




понедельник, 20 февраля 2017 г.

«… Написана з любов’ю і слізьми»

20 лютого – день вшанування Героїв «Небесної Сотні». Цій даті була присвячена презентація книжки «Поетична енциклопедія. Герої Майдану» (І том). Гостями заходу були учні 9-го класу (класовод Тищенко І.О.) і 10-го класу (класовод Буторіна Л.І.) Мирненської ЗОШ. Вони дізналися, що ця збірка віршів присвячена загиблим Героям Небесної Сотні, удостоєних ордена «Золота Зірка».
Устюгова Яна, Устюгова Анна, Болдурська Олена, Грінченко Артем, Глухов Денис, Ложечка Аліна, Ісакова Анастасія та інші присутні на заході читали вірші поетичної енциклопедії і правдива жива історія виливалася ліричними фарбами, а в віршах воскресали герої.
Захід супроводжувався відеороликами «Пливе кача», «Не спи, моя рідна земля», «Небесна Сотня», «Герої не вмирають».

Взагалі всі читачі, які відвідали бібліотеку цього дня мали змогу приєднатися до вшанування Героїв Небесної Сотні та прочитати голосно вірші зі збірки «Герої майдану»









понедельник, 13 февраля 2017 г.

Коли серця співають від кохання


День Святого Валентина прийнято відзначати 14 лютого. Це свято в Європі почали святкувати ще кілька століть тому, в Україну воно прийшло зовсім недавно і стало популярним у 90-х роках. Воно створене для тих, хто любить, і тих, хто тільки готується пізнати це прекрасне почуття.
Святий Валентин вважається символом всіх закоханих.
Любов — це незвичайне почуття, завдяки якому, кожна людина відчуває себе по-справжньому щасливою і комусь потрібним. Вона окрилює, дає силу і сміливість для здійснення божевільних вчинків. Але, на жаль, кохання буває не тільки ніжним і щасливим, але і сумним, болісним і нестерпним. Воно змушує людину бути одночасно щасливою і нещасною.
 День Святого Валентина, як і інші свята, які прийшла до нас з давніх віків, оповито легендою. Згідно з легендою, вважається, що Св. Валентин був єпископом, який потай вінчав і благословляв всі закохані пари. Період життя і творіння Валентина збіглося з часом правління всім відомого римського імператора і полководця Клавдія II, який забороняв своїм воякам створювати сім'ю і піддаватися спокусі любовних почуттів. Тому, Св. Валентин продовжував благословляти молодих людей в таємниці, не боячись при цьому отримати покарання від грізного римського імператора. Незабаром все таємне, звичайно, стало відомо імператору, який наказав стратити Валентина.
 Якщо вірити легенді, то останні дні життя Святого Валентина були дуже зворушливими, оскільки перед своєю смертю, він встиг вилікувати сліпу дівчину, яка була в нього таємно закохана. А перед самою смертю він надіслав їй листа, в якому підписався «Твій Валентин», саме звідси і пішла традиція, дарувати на це свято листівки у формі серця «валентинки». З часом ці листівки стали популярними в усьому світі. Закохані записували в них найвідвертіші визнання у своїх почуттях і дарували своїм другим половинкам.
 В цей день у всіх містах України, крім «валентинок», прийнято дарувати квіти, особливо червоного кольору, так як це колір символізує любов і пристрасть. Також можна дарувати своїм обраним різні солодощі, що цілуються голубів і купідончиків. Саме в це свято, можна не боячись зізнатися у своїх найпотаємніших любовних почуттях.
 Дуже гарною традицією в цей день стало робити пропозицію руки і серця. Існує також повір'я, яке говорить, що всім, хто заручився у цей день, має бути довга і щасливе подружнє життя. Що стосується статистики, то охочих в цей день поєднати своє життя шлюбними узами збільшується втричі в порівнянні з іншими днями.
 Так що варто частіше вимовляти своїм улюбленим теплі й ніжні слова, говорити про свої почуття до них, проявляти увагу і опіку по відношенню до обранців, адже всім відомо, що три невеликих слова «я тебе кохаю» — здатні зробити щасливою кожну людину на довгі роки.

День спонтанного прояву доброти

17 лютого - День спонтанного прояву доброти.
Поява свята пов'язана з ініціативою Міжнародної благодійної організації, яка вирішила об'єднати під гаслами доброти всіх людей планети, незалежно від їх громадянства, віросповідання та національної приналежності. Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти по відношенню до всіх оточуючих. Головна нагорода за доброту - радість інших людей.Це ще один привід сказати "люблю" своїм близьким і безкорисливо допомогти незнайомим людям. Ви можете відвезти свої м'які іграшки в дитячий будинок, сплатити за когось проїзд у громадському транспорті, заплатити за каву в кафе, поступитися своїм місцем у черзі тому, хто стоїть за вами, вислати своїм батькам листівку зі словами щироїї вдячності або подзвонити і подякувати їм за те, що вони є, і за те, що вони роблять для вас, сказати незнайомцю комплімент, віднести бездомним повноцінний обід, допомогти молодій мамі занести дитячу коляску, подарувати хворим на рак книги або журнали з реальними історіями одуження та ще багато-багато інших справ.
Робіть добро і світ стане добрішим!


пятница, 10 февраля 2017 г.

У бібліотеці вчать навикам роботи за комп'ютером

В рамках програми "Бібліоміст" при бібліотеці розпочався цикл навчань з оволодіння навиками роботи за комп'ютером та в мережі Інтернет для користувачів - читачів бібліотеки.
Програмою передбачено:
- робота з текстовим редактором WORD
- знайомство з соціальними мережами
- створення електронної пошти





Давайте приєднаємось до АКЦІЇ "ПОДАРУЙ КНИГУ!"

Звертаємось до Вас з проханням, якщо маєте вдома книги, які вже прочитані і не користуєтесь ними - підпишіть з гарними побажаннями і подаруйте їх нашій бібліотеці, другу або членам сім'ї. Ми впевнені, якщо добру справу зробить кожен, богатшим стане бібліотечний фонд, а подаровані книги прочитають інші.


Довідка: Міжнародний день дарування книг - це нове свято. Воно відзначається з 2012 року і об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і вчить їх любові до читання.
Започаткувала свято американка Еммі Бродмур. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги.
У цей день прийнято дарувати книги один одному та членам родини, залишати книгу в людних місцях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, дарувати книги бібліотекам.
Всі ці заходи сприяють підвищенню інтересу і доступу до книги як дітей так і дорослих.

четверг, 9 февраля 2017 г.

Фантастичний світ Уолта Діснея (засідання клубу "Чомусики")

9 лютого відбулося чергове засідання дитячого клубу за інтересами «Чомусики», членами якого є маленькі читачі 2-А класу Мирненської ЗШ (класовод Бачарнікова Г.В.). На юних читачів чекала цікава мандрівка у «Фантастичний світ Уолта Діснея», в ході якої діти відправилися у віртуальну подорож до відомого парку розваг Діснейленд, створеного геніальним мультиплікатором Уолтом Діснеєм, а також дізналися, що цим великим майстром були екранізовані відомі мультфільми за такими дитячими творами як: «Аліса в країні чудес» (К. Льюис), «Попелюшка» (Ш. Перро), «Пітер Пен» (Д. Баррі), «Бембі» (Ф. Зальтен).
Маленькі «чомусики» мали змогу погортати сторінки книжок та ознайомитися з ілюстраціями цих чудових творів.

Другою частиною засідання буда хвилинка-цікавинка «Як народжуються сніжинки». Під час якої діти дізналися про незвичайні та загадкові властивості снігу.










четверг, 2 февраля 2017 г.

Пісня – душа народу (засідання клубу «Надія»)

Українська пісня… Це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок за кроком слідує за ним від дитинства до старості. І у памяті пригадуються пророчі слова Тараса Шевченка:
«Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине.
От, де люди, наша слава,
Слава України»

Саме українській пісні було присвячене чергове засідання клубу «Надія». Гостями заходу були читачі районної бібліотеки, ветерани та сімейний співочий дует – Лідія Суховій та її син Віталій  – учасник АТО, у виконанні яких звучали власне написані пісні та вірші. Всі присутні отримали велике задоволення від почутого, а наприкінці, як завжди – чай з солодощами.