В будь-якій незрозумілій ситуації
краще зробити паузу та випити чаю!
Але чи багато ми знаємо про цей напій?
15 грудня – Міжнародний день чаю.
Це чудова
можливість більше дізнатися про улюблений напій, а книжкова виставка
"Книг та чаю багато не буває" допоможе в цьому.
Пропонуємо кілька найцікавіших фактів з історії чаю:
- Чай не завжди носив відому нам назву. Китайські філософи у своїх творах називали його «тоу», «чун», «тсе», «мінг». Найчастіше використовували слово «ча», що має переклад «молодий листок».
- Слово «чайові» походить від англійського слова tips. В Англії у 18 столітті чай пили в особливих «чайних садах». В таких садах розташовувалися столики, на яких красувалися невеликого розміру коробочки з написом «T. I. P. S.», що перекладається, як «забезпечення швидкого обслуговування». Коли гість бажав гарячий чай швидко, йому потрібно було кинути в коробочку монету.
- Не відразу люди зрозуміли, що чай необхідно заварювати і пити. У той час, коли чай тільки завезли в Європу, на королівському прийомі подали салат, зроблений з чайного листя. Блюдо гості з'їли, адже ніхто не бажав здатися неввічливим.
- Довгий час існувала думка, що з різних рослин виробляють різні сорти чаю. Насправді все набагато простіше – сорти зеленого та чорного чаю роблять з однієї рослини, яка називається Camellia Sinensis.
- Постачальник з Нью-Йорка став винахідником чайного пакетика. Томас Салліван звернув увагу на те, що доставляти чай у металевих банках було досить накладно. На початку ХХ століття в продаж почав надходити чай у паперових пакетах. Один необережний клієнт упустив такий пакет в воду і помітив, що в результаті вийшов такий же чай.
Комментариев нет:
Отправить комментарий