пятница, 2 октября 2020 г.

Даруйте посмішки!

Кожну першу п’ятницю жовтня весь світ неофіційно відзначає День Посмішки.

Яких тільки не буває посмішок на світі. Посмішка може бути: щирої, збентеженою, стриманою, радісною, доброзичливою, таємничою, грайливою, чарівною, «до вух».

Виникненню цього свята світ зобов’язаний художнику Харві Беллу, який мешкав в Америці. У свій час він придумав всім відомий смайлик — «усміхнену жовту пику», для рекламної акції. Значки із зображенням смайлика, приколоті до одягу службовців, піднімали настрій клієнтам і мали неймовірний успіх. 

Трохи пізніше з’явилися майки, бейсболки, листівки, емблеми і т.д. з позитивним логотипом, і смайлик набув всесвітню популярність. Будучи вже в похилому віці, Харві Белл придумав свято World Smile Day, який вперше відзначався в 1999 році.

Даруйте посмішки! Робіть радісними себе та оточуючих!

четверг, 10 сентября 2020 г.

Великий митець, прозаїк, драматург

10 вересня виповнюється 126 років від дня народження класику світового кінематографу О. Довженко

Відомі кожному твори «Зачарована Десна», «Україна в огні», фільми «Земля», «Арсенал», «Звенигора»

За своє творче життя О. Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, дві п'єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва.

На честь Довженка названа Київська кіностудія художніх фільмів, а з 1994 року щорічно 10-го вересня в Україні  присуджується державна премія в галузі кінематографа імені Олександра Довженка. 

Цього року премію присуджено режисеру Сергію Лозниці за фільм «Донбас».

четверг, 3 сентября 2020 г.

З Днем народження Google !


❕ Компанія «Google» зародилася як дослідницький проект двох аспірантів Стенфордського університету – Ларрі Пейджа та Сергія Бріна у 1998 році, а вже пізніше еволюціонувала в різні види Інтернет-послуг.

❕Google — найбільша пошукова система, обробляє 41 млрд 345 млн запитів в місяць, може знаходити інформацію 195 мовами.

❕Компанія Google отримала свою назву помилково. Її засновники неправильно написали слово "googol", що означає число зі ста нулями після одиниці.

❕ Якщо забити в Google слово "askew" (англ. "Криво"), то текст на цій сторінці буде злегка нахилений вправо.

❕ Логотип Google змінюється по святах. Вперше він був змінений в 1998 році на честь щорічного фестивалю "палаючої людини"

❕ 16% від усіх пошукових запитів, які Google отримує кожен день, вводяться вперше.

❕Кожну хвилину Google виконує два мільйони пошукових запитів.

❕Google - найвідвідуваніший сайт в світі. В цьому плані він перевершив навіть Facebook.

❕Вже четвертий рік поспіль Google утримує титул найпривабливішої компанії для працевлаштування в США.

среда, 2 сентября 2020 г.

189 річниця збірки "Вечори на хуторі біля Диканьки"

Немає такої людини, яка б  не читала збірник зачаровуючих творів Миколи Васильовича Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки", занурившись у їх магічну та фантастичну атмосферу

                                                🔈🔈🔈 А чи знали ви, що:

❗ Збірник творів українського письменника був виданий ще за життя автора в Санкт-Петербурзі 2 вересня 1831 року

❕ Збірник став найдорожчим лотом аукціону Christie's у Лондоні – унікальне видання пішло з "молотка" за 175 тисяч фунтів стерлінгів (224 тисяч доларів).


понедельник, 31 августа 2020 г.

Розпочни навчальний рік разом з розумними книжками!!!

 Ось і закінчилися літні канікули і настала пора знову гризти граніт науки, і йти в школу. 

А легко вчитися тобі допоможе 

КНИЖКОВА ВИСТАВКА 

"Розумні новинки з бібліо-торбинки"


Цікаві факти про свято 1 вересня:

👆 До 30-х років XX ст. не було загальноприйнятого точного дня, який був би початком навчального року. Але в 1935 році постановою Раднаркому і ЦК ВКП  було прийнято зробити офіційним першим навчальним днем ​​в році саме перше вересня, причому у всіх школах Радянського Союзу.

👆 До 1980 року у першого навчального дня не було офіційної назви, поки радянський заслужений педагог Федір Федорович Брюховецький не назвавцей день «Днем знань». А в 1984 вже був підписаний Указ Президії Верховної Ради СРСР про те, що 1 вересня офіційно є Днем знань і є державним святом.

 👆 У багатьох країнах відзначають перший навчальний день також як і в Україні— 1 вересня (Білорусь, Туркменістан, Молдова, навіть Чехія, В’єтнам, Китай і ін.). Але в інших країнах дні знань відзначають в різні дні, наприклад в Японії в школу йдуть 1 квітня, а в Індії 1 червня.

 👆 Основною традицією на день знань є те, що одинадцятикласник садить на своє плече першокласницю з дзвоником і проходить так зване урочисте коло, а дівчинка в цей час дзвенить дзвоником. Ця традиція отримала назву «Перший дзвінок» і належить вона Ф.Ф. Брюховецькому.

 👆 Першокласники Німеччини відрізняються тим, що у День Знань приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні свята діти майструють конусоподібний пакет, в який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі; вже сидячи за партою, першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитися, чим цікавим його наповнили батьки.

👆 У Канаді 1 вересня діти не йдуть до школи, коледжу чи університету – вони святкують разом з батьками не День Знань, а останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем Праці – Labor Day – і вважається офіційним закриттям літнього сезону. Школа для всіх стартує наступного дня - у перший вівторок вересня.


вторник, 9 июня 2020 г.

Дружба єднає серця! З днем ДРУЗІВ!!!

Привітайте сьогодні своїх друзів зі святом та обов'язково зберіться разом і проведіть весело час!

 Щороку 9 червня в низці країн відзначають Міжнародний день друзів (International Friends Day). В усі часи дружбу шанували, як найбільшу соціальну й етичну цінність. Гарний друг завжди прийде на допомогу, якщо потрібно, розділить проблеми і допоможе порадою, з ним можна про будь-що поговорити, а також про що завгодно помовчати.


Дружба дійсно не має меж. Ці унікальні людські взаємини, які роблять нас відповідадьними, толерантними, добрими та люблячими.

Вислови про дружбу
  • Дружба має рівні прояви, але закон у неї один - вірність. (М. Коцюбинський)
  • Якщо ти когось вважаєш другом і при цьому не віриш йому, як самому собі, ти помиляєшся і не відаєш, що є справжня дружба. (Сенека)
  • Без дружби ніяке спілкування між людьми не має цінності. (Сократ)
  • Довіра - перша умова дружби. (Жан де Лабрюйєр)
  • Без справжньої дружби життя - ніщо. (Цицерон)
  •  Дружба подвоює радості і скорочує наполовину прикрості. (Ф. Бекон)
  • Друг - це перш за все той, хто не береться судити. (Сент-Екзюпері)
  • Залишитися без друзів - найгірше після злиднів, нещастя. (Д. Дефо)
  • Хороші друзі дістаються тому, хто сам уміє бути хорошим другом. (Н. Макіавеллі)
  • Дружба, яку проносять через життя, не тільки додає втіхи й чарівності світлим його сторонам, а й зменшує страждання. (Плутарх)  

четверг, 4 июня 2020 г.

Бережи ЗЕМЛЮ!!!

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища .


Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізаціїй, зокрема, нашої країни.
Книжкова виставка "ЕКОЛОГІЧНИЙ БУМЕРАНГ" підкреслює гостру необхідністі у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.





Стань учасником віртуальної вікторини


 Ми всі діти однією планети. 
І треба кожному жити так, щоб ця планета була чистою і прекрасною.

Екологічні поради
  1. Зменьшуємо кількість відходів
  2. Не купуємо сміття! Тобто не купуємо товари в зайвій упаковці, нічого зайвого — лише те, що вам дійсно потрібно.
  3. Сортуємо відходи
  4. Органічні відходи збирайте окремо від неорганічних.
  5. Ремонтуємо
  6. Якщо можливо, відремонтуйте зламану річ, а не купуйте нову. Із непотрібних, здавалося б, речей можна зробити чудові корисні предмети — надати сміттю друге життя.
  7. Здаємо відходи на переробку
  8. Можна не лише зекономити природні ресурси, але й повернути частину витрачених грошей. Дізнайтеся про найближчі до Вашого помешкання пункти прийому вторсировини.
  9. Макулатура. Папір виготовляють із деревини. Для того щоб виростити дерево на зміну зрізаному, потрібно 25–30 років. Здайте папір на переробку — цим ви допоможете зберегти наші ліси.

пятница, 17 января 2020 г.

День маленьких розумничків

Чи знаєте ви, що поєднує водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці і шрифт Брайля..? Усі ці очевидні сьогодні предмети були винайдені дітьми.

17 січня  прийнято вважати Днем дитячих винаходів

  • Ідея створення хутряних навушників для захисту від холоду належить 15-річному американцеві Честеру Грінвуду, який любив кататися на ковзанах і одночасно слухати музику. Автор ідеї створення снігоходу – 15-річний канадець Джозеф-Арманд Бомбардьер. 
  • Шрифт Брайля (рельєфно-точковий тактильний шрифт, призначений для письма і читання незрячими людьми) розробив французький підліток, 15-річний син чоботаря Луї Брайль. Хлопчик був сліпий з 3-річного віку, а за основу свого шрифту узяв «нічний шрифт» капітана артилерії Шарля Барбье, який використовувався військовими того часу для читання донесень в темряві. 
  • Ідея створення батута належить 16-річному гімнастові Джорджу Ніссену. v    Фруктовий лід – морозиво на паличці – вперше виготовив 11- річний Френк Епперсон. 
  • Відомий президент Сполучених Штатів Америки Бенджамін Франклін, коли йому було 12 років,  придумав собі пристосування для швидкого плавання —  ласти. Згодом, він винайшов крісло-гойдалку та економічну малогабаритну піч для будинку
  • 13-річний Лоренс Рок з Британії заробив 250 тисяч доларів, винайшовши дзвінок, який отримують на свій мобільний телефон господарі будинку в свою відсутність. Лоренс Рок винайшов, по суті, програму, яка зуміла з’єднати sim-карту мобільного телефону господаря і двірний дзвінок.
  • Пластилін винайшла школярка – онука відомого виробника засобу для чищення шпалер Клео Маквікера. Він був призначений для очищення шпалер від вугільного пилу. Дівчинка запропонувала використовувати цей засіб для гри. З його складу прибрали чистячий компонент, додали мигдалеве масло і фарбники.
І це не все.... Фантазія дітей неймовірна!!!

среда, 15 января 2020 г.

Сьогодні ДЕНЬ "ВІКІПЕДІЇ"



15 січня вікіпедісти різних країн святкують річницю створення 
вільної енциклопедії - Вікіпедії.
  • У цей день в 2001 році Джиммі Уельс і Ларрі Сенгер запустили першу версію онлайн енциклопедії.
  • Ім'я Wikipedia придумав Ларрі Сенгер. Він поєднав слова wiki (від гавайського "швидкий") і pedia (від енциклопедія).
  • Спочатку "Вікіпедію" створили як доповнення до вільної енциклопедії "Nupedia", якою користувалися виключно вчені. Але вільна "Вікіпедія" швидко обійшла попередника і стала масштабним міжнародним проектом.
  • Сьогодні Вікіпедія стабільно займає місце в першій десятці по відвідуваності онлайн ресурсів в світі.